SPOTKANIE DZIELNICOWEGO ZE STUDENTAMI OBCOKRAJOWCAMI
Dzielnicowy Kortowa spotkał się ze studentami obcokrajowcami studiującymi na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim w Olsztynie. Funkcjonariusz omówił obowiązujące w Polsce przepisy prawne. Słuchaczom przybliżył także procedury postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.
Na terenie Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie, dzielnicowy Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie spotkał się z kilkudziesięcioosobową grupą studentów między innymi z Ukrainy, Litwy Iraku i Arabii Saudyjskiej. W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele Straży Kortowskiej UWM Olsztyn oraz działającej na terenie Kortowa – przedstawiciele Fundacji „Żak” i programu Erasmus.
Policjant podczas spotkania przekazał informacje na temat obowiązujących w Polsce uregulowań prawnych, przywołał także niektóre zapisy kodeksów: karnego, wykroczeń i Ustawy o ruchu drogowym. Funkcjonariusz zaprezentował również informacje na temat sposobu i możliwości kontaktowania się z Policją w sytuacjach zagrożenia – podał numery alarmowe podkreślając, jakie informacje należy przekazywać korzystając z nich. Wyjaśnił także, jak należy reagować, gdy jesteśmy świadkami łamania prawa i w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia i omówił założenia krajowej mapy zagrożeń.
Słuchacze dowiedzieli się, w jakie dokumenty powinni być wyposażeni na terenie Polski oraz jak zachowywać się w trakcie interwencji policyjnych.
Na koniec studenci poznali znaczenie elementów odblaskowych, a także o obwiązujące w naszym kraju przepisy mówiące o konieczności ich noszenia.
Spotkanie było również okazją do zaprezentowania umundurowania polskiej Policji i sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie. Uczestnikom na bieżąco odpowiadano na wszystkie pojawiające się pytania i wątpliwości, a także zwrócono uwagę na kwestie różnic kulturowych tak, by możliwe było uniknięcie wzajemnych konfliktów.
Może to Ci się spodoba
Jak zbudować schody ogrodowe?
Schody ogrodowe nie tylko ułatwiają poruszanie się po terenie, ale także nadają ogrodowi poczucie kompletności i struktury. Jeśli myślisz o zbudowaniu schodów ogrodowych własnymi rękami, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy.
WARTOŚCIOWE XIX-WIECZE OGRODZENIE NAGROBKÓW SPRZEDAŁ NA SKUPIE ZŁOMU. 26-LATEK ODPOWIE PRZED SĄDEM
Łupem złodziei może paść wszystko co można zamienić na gotówkę. Nawet stare XIX-wieczne ogrodzenie nagrobków. Tak jak to było w przypadku cmentarza ewangelickiego w gminie Węgorzewo. Tu jednak złodziej nie
Jak betonowe płyty tarasowe odmieniają przestrzeń przydomową we Wrocławiu
Wrocław, miasto o bogatej historii i dynamicznie rozwijającej się infrastrukturze, staje się coraz bardziej popularnym miejscem do zamieszkania. Wraz ze wzrostem liczby mieszkańców i nowych inwestycji budowlanych, rośnie zapotrzebowanie na
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!