Robaki w domu – jak się ich skutecznie pozbyć?

Robaki w domu – jak się ich skutecznie pozbyć?

Gdy tylko robi się nieco cieplej – w domu aktywują się różne owady: pszczoły, komary, muchy, pluskwy, kleszcze, mrówki. Niektóre atakują człowieka i pozostawiają nieprzyjemne ukąszenia i swędzenie na ciele, inne wpełzają do domów, gdzie mogą zakładać kolonie. Musisz wiedzieć, jak wybrać odpowiedni środek odstraszający owady i jak go stosować.

Jakie są środki ochrony

Repelenty, akarycydy i insektycydy to substancje, które pomagają chronić ludzi przed owadami. Obecnie na rynku jest sporo specjalnych produktów. Ich głównym zadaniem jest odstraszanie i niszczenie owadów. W naturze możesz używać maści, kremów, balsamów, sprayów, aerozoli. Jeśli chcesz pozbyć się owadów w domu, odpowiednie są proszki, spirale, pułapki, żele, fumigatory, repelenty elektroniczne i ultradźwiękowe. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na cel środków, skład, agresywność owadów, pogodę, pożądany czas działania ochronnego i indywidualne cechy organizmu.

Jak pozbyć się owadów w domu

Wybierając środki odstraszające owady, należy wziąć pod uwagę, że każdy szkodnik ma swoja własną specyfikę. Żel pomaga usunąć karaluchy, mrówki, a spraye i fumigatory pomogą pozbyć się latających owadów. Aerozole są dość skuteczne i wygodne w użyciu. Mogą być używane, jeśli chcesz zabić komary, muszki.

Sprawdź: Robaki domowe. 13 insektów, z którymi mieszkasz. Mole i inne

Przed obróbką lepiej wyprowadzić ludzi i zwierzęta z pomieszczenia i spryskać meble w odległości 25 centymetrów od powierzchni. Aerozole zaczynają działać po 15 minutach od rozpylenia. Zazwyczaj ładnie pachną i są bezpieczne dla dzieci i zwierząt, a także zabijają owady nie tylko w miejscu oprysku, ale także przy zbliżaniu się do lokalu – na ścieżkach odpadowych. Po przetworzeniu wskazane jest przewietrzenie mieszkania.

Proszki również pomagają pozbyć się owadów. Lepiej jednak używać ich w domkach letniskowych: w lokalach mieszkalnych nie jest to zbyt wygodne. Proszki tworzą kurz, osadzają się na dywanach i meblach tapicerowanych. Są mniej skuteczne niż aerozole. Innym środkiem niebezpiecznym dla owadów są fumigatory płynne i płytkowe. Są zasilane elektronicznie i rozprzestrzeniają w powietrzu szkodliwe chemikalia, które zabijają owady. Te pierwsze działają na bazie ciekłych trujących roztworów, drugie na bazie płytek. Jeśli posiadasz akwarium, najlepiej na czas użytkowania przenieść „mieszkańców” wodnych do innego pomieszczenia. Żele to jeden z najtańszych, ale jednocześnie skutecznych środków. Są wygodne w użyciu: musisz posmarować miejsca, w których żyją szkodniki. Nie będziesz musiał wychodzić z domu, ponieważ żele są bezpieczne dla ludzi i szybko niszczą owady. Do pomieszczeń, w których jest mało owadów, można kupić jedno opakowanie żelu, jeśli ich liczba wzrośnie, warto zaopatrzyć się w kilka opakowań. Aby zwalczyć pluskwy, lepiej używać chemikaliów o działaniu owadobójczym. Są dostępne w postaci roztworów, aerozoli, proszków. Ich cechą charakterystyczną jest to, że mają wyraźny zapach.

Aby odstraszyć owady, możesz zainstalować w domu repelenty elektroniczne i ultradźwiękowe. Wpływają na układ nerwowy owadów. Za pomocą ultradźwięków i impulsów elektromagnetycznych odstraszacze wypędzają szkodniki z najbardziej odosobnionych miejsc. Mogą być używane w połączeniu z chemikaliami. Urządzenia są bezpieczne dla ludzi i zwierząt, są łatwe w obsłudze i nie musisz po nich wietrzyć pomieszczenia.

Pułapki

Pułapki można wykorzystać do pozbycia się karaluchów i mrówek. Są klejące i elektryczne.

  • Klej – małe pojemniki z przynętą. Przynęta zawiera środek owadobójczy, który działa jak trucizna na owady. Zaletą jest to, że jest bezpieczny dla dzieci i zwierząt, działa przez sześć miesięcy, stopniowo niszcząc szkodniki.
  • Elektryczne – zwabiają karaluchy specjalnym zapachem i zabijają je wyładowaniem prądu. Pułapki powinny być instalowane w suchych pomieszczeniach i obsługiwane wyłącznie suchymi rękami.

Jak chronić się na łonie natury

Aby uchronić się przed owadami w lesie lub parku, możesz kupić bransoletki na komary. Mają specyficzny zapach, który odstrasza komary. Opaski są antyalergiczne, nietoksyczne i wytrzymują około miesiąca. Możesz również nałożyć specjalną łatkę na ubrania. Jedna naklejka ma trwałość 12 godzin. Można użyć aerozolu. Należy spryskać ubranie lub ciało. Produkt należy nakładać równomiernie na skórę, omijając okolice ust i oczu oraz dłonie. Produkt można rozpylić zarówno na skórę, jak i na odzież. Chroni przed ugryzieniami przez około 4 godziny.

Previous Kiedy warto skorzystać z pośrednictwa pracy tymczasowej?
Next Charakterystyka dobrej jakości drewna konstrukcyjnego

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

SPOTKANIE DZIELNICOWEGO ZE STUDENTAMI OBCOKRAJOWCAMI

Dzielnicowy Kortowa spotkał się ze studentami obcokrajowcami studiującymi na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim w Olsztynie. Funkcjonariusz omówił obowiązujące w Polsce przepisy prawne. Słuchaczom przybliżył także procedury postępowania w sytuacjach zagrożenia życia

Wiadomości 0 Comments

Badania z dojazdem Wrocław – wykonaj badania we własnym domu

Przez brak czasu lub ograniczoną mobilność Ty lub ktoś z Twoich bliskich macie problem z udaniem się do laboratorium w celu wykonania badań profilaktycznych lub diagnostyki pod kątem przyczyn występujących

Wiadomości 0 Comments

SPOTKANIE POLICJANTÓW Z KLASĄ MUNDUROWĄ NA ZIMOWYM OBOZIE

W ramach zorganizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie zimowego obozu, policjanci uczyli młodzież musztry, techniki kajdankowania oraz chwytów obezwładniających. Wizyta mundurowych była również okazją do przybliżenia codziennej pracy policjantów

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź